Diyetisyen KPSS 2019/7 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/7 diyetisyen atama taban puanları kaçla kapamıştır, beslenme ve diyetetik atama puanları içindeki en küçük ve en yüksek atama puanları kaçtır, diyetisyen mesleğine 2019/4 içinde kaç kadro ayrılmıştır gibi soruların cevaplarını yazımızın içinden bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 29.12.2019, 10:26
Diyetisyen KPSS 2019/7 Atama Taban Puanları

Devlette personel olmak isteyen bireyler KPSS isimli sınava girerler ve devletin kadro, atama açmasını beklerler. Bu sistem sağlık bakanlığı, milli eğitim bakanlığı gibi bakanlıkların atamalarında çoğunlukla merkezi atama ile işlemektedir. 2019/7 de bir sağlık merkezi atamasıdır ve adaylara sonraki sağlık bakanlığı atamalarında fikir vermesi için bizler atama puanlarını derlemekteyiz. Bu yazımızda diyetisyen KPSS 2019/7 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2019/7 DİYETİSYEN, BESLENME VE DİYETETİK ATAMA TABAN PUANLARI

Diyetisyenlik mesleğine 2019/7 merkezi ataması içinde 66 kadro ayrılmıştı. Adaylar yeterli puanları alarak bu kadrolara yerleştiler.

Yukarıda bahsettiğimiz yeterli puanlar aşağıdaki listede yer almaktadır fakat en yüksek ve en düşük puanları ayrıca belirtmek gerekirse diyetisyenlik mesleğine 2019/7 merkezi atamasında en yüksek puan ile yerleşen adayın puanı 94,509 olarak karşımıza çıkarken en düşün puan ile yerleşen adayın puanı ise 91,088 olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu puanlara göre en yüksek puan ile ataması gerçekleşen adayın ataması İstanbul iline olurken en düşük puan ile ataması gerçekleşen adayın ataması ise Sivas iline olmuştur.

Diyetisyen KPSS 2019/7 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdadır.

Merkezi atamalar, açıktan alımlar, sınavlar, ilanlar ve bunlar gibi pek çok şey hakkında merak ettiklerinizi sorabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir. Forum sayfalarına ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki dosyalardan ve orada bulunan bilgilerden derlenerek yazılmıştır. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru bağlayıcı olacaktır.

Yorumlar (4)
Erol Azizoğlu 2 yıl önce
Son atamalarda en düşük kaç olur. 2020 kpss için alım kaç olur.
dyt 2 yıl önce
diyetisyen misiniz, sıralamanız nedir?
Bvdttk 2 yıl önce
Alım var mı
Deniz can 2 yıl önce
Anestezi kpps atama puanı en son kaça düşer 2020 de
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı bulutlu