Eczane Teknikeri KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Eczane teknikeri 2020/14 KPSS atama taban puanları kaçta kalmıştır? Eczane teknikeri atamaları içinde en yüksek ve en küçük atama puanı kaçtır?

ATAMA PUANLARI 05.01.2021, 13:41 06.01.2021, 11:42
Eczane Teknikeri KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Memur olmak için ülkemizde KPSS’ye girmek gerekir. Kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan bu sınava giren adaylar ya branşları özelinde varsa belli puan türlerinden puanlar veya herkesin girdiği ve genel puanın hesaplandığı GK-GY yani genel kültür genel yetenek sınavına girerek merkezi atamaların gerçekleşmesini de sağlayan puan almalıdırlar. Alınabilecek puan ne kadar yüksek olursa adayın atanma ihtimali o kadar artmaktadır çünkü bu bir seçme sınavıdır ve adaylar seçilmelerini sağlayacak kadar puan almalıdırlar. Peki bir aday atanmasını sağlayacak puanın ne kadar olacağını nereden bilebilir? Ne yazık ki bunu net bir biçimde bilme ihtimali bulunmamaktadır çünkü alım yapılacak kadro sayısından sınavın o yılki zorluk derecesine kadar her şey bu puanlarda değişkenlik olmasına neden olmaktadır. Yine de önceki yılların merkezi atama puanları adaylara bir fikir verebilir diyerek bu yazımızda eczane teknikeri KPSS 2020/14 atama taban puanları listesini yayımladık.

ECZANE TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık bakanlığı merkezi atamalar ile personel alımı gerçekleştirmektedir ve 2020 yılında pandeminin etkisi ile oldukça bereketli geçmiştir diyebiliriz. 2020/14 merkezi atamasında ise 12000 personel alımı yapılmakla birlikte eczane teknikeri olarak atanabileceklere ayrılan kadro sayısı 10 idi.

En büyük atama taban puanı ile eczane teknikeri mesleğine yerleşen aday Konya iline 91,521 puan ile atanırken en küçük atama puanı ile yine eczane teknikeri mesleğine yerleşen aday Ardahan iline 87,380 puan ile atanmıştır.

Sağlık Bakanlığı merkezi atamasına ait eczane teknikeri 2020/14 KPSS atama taban puanları listesi aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet, maaşlar, meslekler ve benzeri pek çok konu için sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilir ve aynı zamanda merak ettiklerinizi sormak için FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresindeki forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

*Sağlık Bakanlığı merkezi atamasına ait 2020/14 KPSS eczane teknikeri atama puanları listesi ÖSYM’ye ait resmi internet sitesinde yayımlanan içeriklerden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişikliği ÖSYM duyuracaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Yorumlar (1)
15
açık