Emlak ve Emlak Yönetimi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde emlak ve emlak yönetimi atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, emlak ve emlak yönetimi kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, emlak ve emlak yönetimi atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, emlak ve emlak yönetimi mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 30.10.2019, 02:33
Emlak ve Emlak Yönetimi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 emlak ve emlak yönetimi atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Emlak ve emlak yönetimi mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri emlak ve emlak yönetimi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 1156 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre emlak ve emlak yönetimi mezunlarının başvurabileceği 3 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken 1156 kodlu yani emlak ve emlak yönetimi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği özel kadro ayrılmamıştı.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans emlak ve emlak yönetimi mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 90,086 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık emlak ve emlak yönetimi KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

Memur alımları, emlak ve emlak yönetimi bölümü, KPSS, DGS gibi merkezi sınavlar ve bunlar gibi her konuda aklına takılanları forum saylarımıza gelerek sorabilir ve cevaplar alabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 emlak ve emlak yönetimi atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara bakmak için:

KPSS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR KODLARI

Emlak ve emlak yönetimi ve diğer tüm önlisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMALAR İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS KADROLARI

Yorumlar (0)
28
açık