Fizyoterapi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde fizyoterapi atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, fizyoterapi kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, fizyoterapi atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, fizyoterapi mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 30.10.2019, 02:51
Fizyoterapi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 fizyoterapi atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 FİZYOTERAPİ ATAMA TABAN PUANLARI

Fizyoterapi mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri fizyoterapi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 4263 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre fizyoterapi mezunlarının başvurabileceği 3 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken 4263 kodlu yani fizyoterapi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği özel kadro bulunmamaktaydı.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans fizyoterapi mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 90,086 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık fizyoterapi KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

Memur alımları, fizyoterapi bölümü, KPSS, DGS gibi merkezi sınavlar ve bunlar gibi her konuda aklına takılanları forum saylarımıza gelerek sorabilir ve cevaplar alabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 fizyoterapi atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara bakmak için:

KPSS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR KODLARI

Fizyoterapi ve diğer tüm önlisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMALAR İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS KADROLARI

Yorumlar (0)
13
açık