Gemi Makineleri İşletme KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Merkezi bir atama olarak gerçekleşen KPSS 2018/2 içinde gemi makineleri işletme atama taban puanları kaçlardadır, gemi makineleri işletme bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik koduyla atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, gemi makineleri işletme bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvurabilir, gemi makineleri işletme bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan gemi makineleri işletme atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 05.03.2019, 13:51
Gemi Makineleri İşletme KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olma arzusu olan adaylar KPSS’ye girdiler ve aldıkları puanlara göre KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir verebilmesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz gemi makineleri işletme mezunlarının yerleştiği kadrolara ait gemi makineleri işletme KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME ATAMA TABAN PUANLARI

Gemi makineleri işletme mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3311 nitelik kodunu taşıyan gemi makineleri işletme ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolara aittir.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde gemi makineleri işletme mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 13 kontenjan vardı. Bu kontenjanlardan 13 adedi herhangi bir önlisans mezunu olma şartı ile başvuruya müsait olan 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken 3311 nitelik kodu yani gemi makineleri işletme ve benzer bölümden mezun olma şartı aranan kod için ayrılan hiçbir kontenjan bulunmamaktaydı.

Gemi makineleri işletme mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne (Şoför) (İzmir) 89,123 puan ile yapıldığı görünmektedir. Gemi makineleri işletme bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Gemi makineleri işletme bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, gemi makineleri işletme mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer verdiklerimiz ve gemi makineleri işletme KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır. Olabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyurular geçerli olacaktır işte bu yüzden kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Gemi makineleri işletme atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Gemi makineleri işletme bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

Yorumlar (0)
17
az bulutlu