Halkla İlişkiler ve Reklamcılık KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Halkla ilişkiler ve reklamcılık KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, halkla ilişkiler ve reklamcılık ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 atama ile yerleştirme süreci sonlandı ve memur adaylarının bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait halkla ilişkiler ve reklamcılık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da halkla ilişkiler ve reklamcılık ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4291 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunlarının tercih edebileceği toplam 122 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 2 kontenjan ise halkla ilişkiler ve reklamcılık ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4291 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan halkla ilişkiler ve reklamcılık KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya yakınında puan alabilmesi durumunda merkezi atamalardan biri ile kadrolara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve halkla ilişkiler ve reklamcılık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM web sitesindeki duyurular kısmını belirli periyotlar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Halkla ilişkiler ve reklamcılık atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile kadroların tamamını içeren listeye BURADAN bakabilir ve nitelik kodlarına göz atmak için de BURAYI kullanarak ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2018/1 MERKEZİ ATAMA HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE