Hemşire KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Hemşire mesleğine 2020/4 içinde kaç kadro ayrılmıştır, hemşire atama puanları içindeki en büyük ve en küçük atama puanları kaçtır, KPSS 2020/4 hemşire atama taban puanları kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 03.03.2020, 13:55 23.04.2020, 21:22
Hemşire KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

Hemşire atama taban puanları açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlara göre KPSS 2020/4 hemşire atama taban puanları da belirlenmiş oldu. 8.844 kişinin ataması yapılan merkezi atamada 3.235’i lisans mezunu ve 527’si ortaöğretim mezunu olmak üzere 3.762 kişi hemşire kadrosuna atandı. Biz de hemşire atama taban puanlarını tablo haline getirdik. İşte detaylar...

Memur olmak isteyen memur adayları KPSS yani kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girerek aldıkları puanlara göre atanmayı beklerler. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumlarda bu sistem merkezi atama şeklinde ilerlemektedir. 2020/4 Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bir merkezi atama dönemidir. Biz bu atamalarda kullanılan yerleştirme puanlarını sonraki atamalarda adaylara fikir vermesi amacıyla sitemizde yayımlıyoruz. Bu içerikte ise hemşire KPSS 2020/4 atama taban puanları listesi yer almaktadır.

KPSS 2020/4 HEMŞİRE ATAMA TABAN PUANLARI

Hemşire kadrolarına 2020/4 merkezi ataması içinde 3235 kontenjan ayrılmıştı. Adaylar yeterli puanları alarak bu kontenjanlara yerleştiler.

Bahsettiğimiz yeterli puanların tamamı aşağıdaki listede bulunmaktadır fakat en yüksek ve en düşük puanları ayrıca belirtmek gerekirse hemşire kadrolarına 2020/4 merkezi atamasında en büyük puan ile yerleşen adayın puanı 91,821 olarak karşımıza çıkarken en küçük puan ile yerleşen adayın puanı ise 72,296 olarak ortaya çıkmıştır.

Yukarıdaki puanlara göre en büyük puan ile ataması gerçekleşen kişinin ataması Trabzon iline yapılırken en küçük puan ile ataması gerçekleşen kişinin ataması ise Sinop iline gerçekleşmiştir.

Hemşire KPSS 2020/4 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdadır.

Kamu personeli olmaya dair her konuda aklınıza takılanları sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Mezun olduğunuz hemşirelik bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bulunan bilgilerden derlenerek oluşturulmuştur. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

Yorumlar (4)
Esra 2 yıl önce
Nesi kolay Allah aşkına 4 sene eşşek gibi üniversite okuyoruz sonra da alakasız dersler olan KPSS ye giriyoruz her şeyi basitte almayın mesleğimiz gayet zor bir meslek boş yapmayalım
Çiğdem 2 yıl önce
Tablo harika, şu devirde en rahat atanacak bölüm hemşirelik. 70 puanla kim atanıyor, resmen çantada keklik.
merve 2 yıl önce
sende okusaydın zamanında barajı geçip herhangi bir bölüme gitmişşin belli, laf edecegine kafanı çalıştır
Sanem celik 2 yıl önce
69 .85415 puanla siirt van bitlis batman gelir mi acaba teskurler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
az bulutlu