İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

İç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sonlandırıldı ve memur adayı olan bireylerin bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait iç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da iç mimarlık ve çevre tasarımı ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4753 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken iç mimarlık ve çevre tasarımı ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4753 nitelik kodu ile tercih edilebilecek kadro bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan iç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. İç mimarlık ve çevre tasarımı mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü mezunlarının bu civarlarda veya yakınında puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve iç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacağından dolayı ÖSYM sitesindeki duyurular kısmını belirli zaman aralıkları ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** İç mimarlık ve çevre tasarımı atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu neden ile kadroların tamamını içeren listeye BURAYI kullanarak bakabilir ve nitelik kodlarını da incelemek için de BURAYI kullanarak ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2018/2 MERKEZİ ATAMA İÇ MİMARLIK TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 14:28
YORUM EKLE