İlk ve Acil Yardım Teknikeri KPSS 2020/5 Atama Taban Puanları

​​​​​​​İlk ve acil yardım teknikeri 2020/5 atama puanları içindeki en büyük ve en küçük puanlar kaçta kalmıştır, ilk ve acil yardım teknikeri mesleği için 2020/5 atamalarında kaç kadro bulunmaktaydı, KPSS 2020/5 paramedik atama taban puanları nasıldır sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

İlk ve Acil Yardım Teknikeri KPSS 2020/5 Atama Taban Puanları

KPSS aracılığıyla memur olmak isteyen adaylar sınava girerler ve puan alırlar. Aldıkları puanlar ile ya açıktan atamalara başvuru yapabilirler ya da merkezi atamalar ile atanma şansı elde ederler. MEB, Sağlık Bakanlığı ve bu tip birkaç kurum daha genellikle merkezi atama yöntemini kullanmaktadırlar. 2020/5 ataması bir sağlık bakanlığı atamasıdır ve biz adaylara sonraki atamalarda fikir vermesi maksadıyla bu atamalarda yerleşen adayların atama taban puanlarını listeliyoruz. Bu yazımızda ilk ve acil yardım teknikeri 2020/5 KPSS atama taban puanları listesine ulaşabileceksiniz.

KPSS 2020/5 İLK VE ACİL YARDIM TEKNİKERİ (ATT), PARAMEDİK ATAMA TABAN PUANLARI

İlk ve acil yardım teknikeri mesleğine 2020/5 atamalarında yerleşen adaylar için en düşük puan ile yerleşen aday Edirne iline 85,181 puan ile yerleşmiştir. Yine 2020/5 atamalarında ilk ve acil yardım teknikeri mesleğine atanan en büyük puanlı aday 86,869 puan ile Nevşehir iline yerleşmiştir.

ATT için 2020/5 KPSS sağlık bakanlığı atamalarında 251 kontenjan bulunuyordu.

Sağlık bakanlığı ilk ve acil yardım teknikeri KPSS 2020/5 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdadır.

Memur olmak ve bu sürece dair her şey hakkında fikir almak için forum sayfalarımızı ziyaret ederek deneyimli yöneticilerimizden bilgi alabilirsiniz. Forum sayfalarımıza erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımız içinde yer alan ilk ve acil yardım teknikeri 2020/5 atama taban puanları ve bilgiler ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiş ve hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu değişiklikleri gözden kaçırmamanız için ÖSYM’nin resmi kaynaklarını takip etmenizi tavsiye ederiz.

YORUM EKLE