İnşaat Mühendisliği 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/2 merkezi atamasında inşaat mühendisliği mezunları en küçük ve en büyük kaç puan ile atandı, inşaat mühendisi atama taban puanları bu atamada kaçta kaldı?

ATAMA PUANLARI 15.01.2021, 04:37 08.02.2021, 20:28
İnşaat Mühendisliği 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

Kamu personeli olarak yani memur olarak bir meslek icra etmek çoğu insan için iyi bir tercih olarak görülebilir. Güvenli olmasından düzenli maaşa kadar pek çok insan memur olmak için çaba göstermektedir. Türkiye’de memur olmak isteyenlerin izlemesi gereken yolun başında ise kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girmek gelmektedir.

Adaylar KPSS’ye girerek rakiplerinden duruma göre farklı farklı puan türlerinde iyi puanlar almaya çalışırlar. Alınan bu puanlar aracılığıyla da merkezi atama veya açıktan alım gibi kamu alımlarına başvuru yaparlar. Alınan herhangi bir puanın neye yeteceği de adayların aklında önemli bir soru olarak yer etmektedir. Merkezi atamalarda adaylar merkezi bir sistem üzerinden en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yerleştirilirler. Alınan puanın bir yere yetip yetmeyeceği aslında her sene ve her alıma göre değişiklik gösterse de önceki atamalarda ortaya çıkan atama puanları adaylara fikir vermektedir. Bu merak ile içeriğimize göz atıyorsanız inşaat mühendisliği KPSS 2020/2 atama taban puanları listesini yazımızın ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.

KPSS 2020/2 İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

İnşaat mühendisliği bir lisans programıdır ve inşaat mühendisliği mezunları merkezi atamalarda temelde 2 farklı nitelik kodunu da taşıyan kadrolara başvurabilirler (farklı bir nitelik kodu eklenerek ek şart istemesi durumunda adayların o şartı taşıması da beklenecektir.) Bunlardan bir tanesi tüm lisans programı mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kadrolarken diğeri ise 4669 nitelik kodlu özellikle inşaat mühendisi ve benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolardır.

2020/2 atamasında da inşaat mühendisliği mezunlarının bu bilgi ışığında başvuru yapabileceği toplam 129 kadro bulunmaktaydı. Bu 129 kadronun 95’ine tüm lisans programı mezunları başvuru yapabiliyorken 34 tanesine ise 4669 nitelik kodunda aranan bölümlerden biri, yani inşaat mühendisliği ve benzeri bölüm mezunları başvuru yapabiliyordu.

İnşaat mühendisliği mezunlarının başvurabildiği bu kadrolara gerçekleştirilen yerleştirmelere bakıldığında en büyük puan ile atanan adayın 98,276 puan ile en küçük puan ile yerleştirilen adayın ise 91,345 puan ile yerleştirilmesinin yapıldığı görülmektedir.

İnşaat mühendisliği 2020/2 KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, memuriyet, ilanlar, alımlar ve benzeri her türlü konuda fikir alabileceğiniz, bilgi edinebileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımızı ziyaret etmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Yazımız içerisinde edindiğiniz bilgiler ve inşaat mühendisliği KPSS 2020/2 atama taban puanları listesi ÖSYM tarafından yayıma sokulan kılavuzlardan faydalanarak hazırlanmıştır. Tüm bu konularda yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu