İnsan Kaynakları Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında insan kaynakları yönetimi kaç puan ile kapatmıştır, insan kaynakları yönetimi mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için insan kaynakları yönetimi bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında insan kaynakları yönetimi puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 15.03.2020, 20:58
İnsan Kaynakları Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 insan kaynakları yönetimi atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

İnsan kaynakları yönetimi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise insan kaynakları yönetimi ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4502 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında insan kaynakları yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 175 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 24 tanesi ise 4502 nitelik kodu ile yani insan kaynakları yönetimi ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise insan kaynakları yönetimi mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 79,377 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

İnsan kaynakları yönetimi KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu