İnsan Kaynakları Yönetimi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​İnsan kaynakları yönetimi atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, insan kaynakları yönetimi atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, insan kaynakları yönetimi mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 insan kaynakları yönetimi atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 14.10.2020, 22:51
İnsan Kaynakları Yönetimi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda insan kaynakları yönetimi KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

İnsan kaynakları yönetimi mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4502 yani insan kaynakları yönetimi veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için insan kaynakları yönetimi mezunu olarak başvuru yapılabilecek 136 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken kalan 21 tanesi ise 4502 yani insan kaynakları yönetimi veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitti.

KPSS 2020/1 insan kaynakları yönetimi atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS insan kaynakları yönetimi atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (1)
Murat 7 ay önce
İnsan kaynakları önlisans kontenjanları çok az
17
parçalı az bulutlu