İnsan Kaynakları Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

İnsan kaynakları yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, insan kaynakları yönetimi ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde insan kaynakları yönetimi mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İnsan Kaynakları Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci sonlandı ve memur adayı olan bireylerin bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, insan kaynakları yönetimi mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait insan kaynakları yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla insan kaynakları yönetimi bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da insan kaynakları yönetimi ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4502 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde insan kaynakları yönetimi mezunlarının tercih edebileceği toplam 121 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 1 kontenjan ise insan kaynakları yönetimi ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4502 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan insan kaynakları yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne (Memur) (Sakarya) ait olduğu ve 84,881 puan ile kapattığı görünmektedir. İnsan kaynakları yönetimi mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak insan kaynakları yönetimi bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya yakınında puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kadrolara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, insan kaynakları yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve insan kaynakları yönetimi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM sitesindeki duyurular kısmını belirli zaman aralıkları ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** İnsan kaynakları yönetimi atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu neden ile kadroların tamamını içeren listeye BURAYI tıklayarak bakabilir ve nitelik kodlarına göz atmak için de BURAYI kullanarak ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2018/1 MERKEZİ ATAMA İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE