Kimya Mühendisliği 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında kimya mühendisliği kaç puan ile kapatmıştır, kimya mühendisliği mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için kimya mühendisliği bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında kimya mühendisliği puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 15.03.2020, 21:21 08.02.2021, 20:33
Kimya Mühendisliği 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 kimya mühendisliği atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 KİMYA MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Kimya mühendisliği mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise kimya mühendisliği ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4561 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında kimya mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 154 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 3 tanesi ise 4561 nitelik kodu ile yani kimya mühendisliği ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise kimya mühendisliği mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Kimya mühendisliği KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (1)
Ezik Mühendis 2 yıl önce
Puanlara bak. Okurken ayrı zor atanırken ayrı zor kazanırken ayrı zor. Herkes öğretmen, polis asker, sağlıkçı olmak zorunda değil. Torpilli ya da eyvAllah eden 2000 tl ye ağız kokusu çeken insan olmak zorunda değil. Bizi de atayın!
10
parçalı az bulutlu