Konaklama İşletmeciliği 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Konaklama işletmeciliği atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, konaklama işletmeciliği atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, konaklama işletmeciliği mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 konaklama işletmeciliği atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 14.10.2020, 23:04 20.02.2021, 17:15
Konaklama İşletmeciliği 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda konaklama işletmeciliği KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Konaklama işletmeciliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4873 yani konaklama işletmeciliği veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için konaklama işletmeciliği mezunu olarak başvuru yapılabilecek 115 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken 4873 yani konaklama işletmeciliği veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği özel kontenjan bulunmamaktaydı.

KPSS 2020/1 konaklama işletmeciliği atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS konaklama işletmeciliği atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu