Maden Mühendisliği 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında maden mühendisliği kaç puan ile kapatmıştır, maden mühendisliği mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için maden mühendisliği bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında maden mühendisliği puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 16.03.2020, 09:59
Maden Mühendisliği 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 maden mühendisliği atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 MADEN MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Maden mühendisliği mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise maden mühendisliği ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4679 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında maden mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 167 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 16 tanesi ise 4679 nitelik kodu ile yani maden mühendisliği ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise maden mühendisliği mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,581 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Maden mühendisliği KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu