Meteoroloji Mühendisliği KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Meteoroloji mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, meteoroloji mühendisliği ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde meteoroloji mühendisliği mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 09.01.2019, 16:02
Meteoroloji Mühendisliği KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirildi ve memur adayı olan bireylerin bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, meteoroloji mühendisliği mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait meteoroloji mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla meteoroloji mühendisliği bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da meteoroloji mühendisliği ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4683 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde meteoroloji mühendisliği mezunlarının tercih edebileceği toplam 123 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 3 kontenjan ise meteoroloji mühendisliği ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4683 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan meteoroloji mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne (Mühendis) (Kars) ait olduğu ve 82,906 puan ile kapattığı görünmektedir. Meteoroloji mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak meteoroloji mühendisliği bölümü mezunlarının bu puanlara yakın puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, meteoroloji mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve meteoroloji mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacağından dolayı ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular kısmını sıklıkla ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Meteoroloji mühendisliği atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile kadroların tamamını içeren listeye BURAYI kullanarak inceleyebilir ve nitelik kodlarını da incelemek için BURADAN ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2018/1 MERKEZİ ATAMA METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
16
az bulutlu