Muhasebe ve Vergi Uygulamaları KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamaları mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 muhasebe ve vergi uygulamaları atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans muhasebe ve vergi uygulamaları atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında muhasebe ve vergi uygulamaları mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 12.11.2019, 12:26
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans muhasebe ve vergi uygulamaları atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamaları mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 84,692 olduğu, yine muhasebe ve vergi uygulamaları mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Muhasebe ve vergi uygulamaları mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise muhasebe ve vergi uygulamaları ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3173 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında muhasebe ve vergi uygulamaları mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 38 kadro vardı. Bu 38 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 35 kadro ise 3173 kodlu muhasebe ve vergi uygulamaları ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Muhasebe ve vergi uygulamaları mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 muhasebe ve vergi uygulamaları atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur