Mütercim Tercümanlık (Fransızca) KPSS 2019/2 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında mütercim tercümanlık (fransızca) kaç puan ile kapatmıştır, mütercim tercümanlık (fransızca) mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için mütercim tercümanlık (fransızca) bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında mütercim tercümanlık (fransızca) puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 16.03.2020, 11:59
Mütercim Tercümanlık (Fransızca) KPSS 2019/2 Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 mütercim tercümanlık (fransızca) atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 MÜTERCİM TERCÜMANLIK (FRANSIZCA) ATAMA TABAN PUANLARI

Mütercim tercümanlık (fransızca) mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise mütercim tercümanlık (fransızca) ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4081 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında mütercim tercümanlık (fransızca) mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 153 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 2 tanesi ise 4081 nitelik kodu ile yani mütercim tercümanlık (fransızca) ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise mütercim tercümanlık (fransızca) mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 74,143 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Mütercim tercümanlık (fransızca) KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
15
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur