Mütercim Tercümanlık (Rusça) KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Mütercim tercümanlık (rusça) mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, mütercim tercümanlık (rusça) bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 mütercim-tercümanlık (rusça) atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, mütercim tercümanlık (rusça) atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında mütercim tercümanlık (rusça) mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 13.11.2019, 11:09 16.03.2020, 18:35
Mütercim Tercümanlık (Rusça) KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları mütercim tercümanlık (rusça) bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 mütercim tercümanlık (rusça) atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 MÜTERCİM-TERCÜMANLIK (RUSÇA) ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda mütercim-tercümanlık (rusça) mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 71,089 olduğu, yine mütercim tercümanlık (rusça) mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir.

Mütercim tercümanlık (rusça) mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise mütercim tercümanlık (rusça) ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4096 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında mütercim tercümanlık (rusça) mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 80 kadro vardı. Bu 80 kadronun 79’u 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 1 kadro ise 4096 kodlu mütercim tercümanlık (rusça) ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Mütercim tercümanlık (rusça) mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, mütercim tercümanlık (rusça) bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 mütercim tercümanlık (rusça) atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir.

Yorumlar (1)
bir insan 2 yıl önce
kpss ataması cok yuksek
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur