Önlisans Grafik Tasarımı KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi bir atama olarak gerçekleşen KPSS 2018/2 içinde grafik tasarımı (önlisans) atama taban puanları kaçlardadır, grafik tasarımı bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik koduyla atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, grafik tasarımı (önlisans) bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvurabilir, grafik tasarımı (önlisans) bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan grafik tasarımı atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 05.03.2019, 14:29
Önlisans Grafik Tasarımı KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olma arzusu olan adaylar KPSS’ye girdiler ve aldıkları puanlara göre KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir verebilmesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz grafik tasarımı (önlisans) mezunlarının yerleştiği kadrolara ait grafik tasarımı (önlisans) KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 GRAFİK TASARIMI (ÖNLİSANS) ATAMA TABAN PUANLARI

Grafik tasarımı (önlisans) mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3239 nitelik kodunu taşıyan grafik tasarımı ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolara aittir.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde grafik tasarımı (önlisans) mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 13 kontenjan vardı. Bu kontenjanlardan 13 adedi herhangi bir önlisans mezunu olma şartı ile başvuruya müsait olan 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken 3239 nitelik kodu yani grafik tasarımı ve benzer bölümden mezun olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjan sayısı sıfır idi.

Grafik tasarımı (önlisans) mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne (Şoför) (İzmir) 89,123 puan ile yapıldığı görünmektedir. Grafik tasarımı (önlisans) bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Grafik tasarımı bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, grafik tasarımı (önlisans) mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer verdiklerimiz ve grafik tasarımı (önlisans) KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır. Olabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyurular geçerli olacaktır işte bu yüzden kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Grafik tasarımı (önlisans) atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Grafik tasarımı (önlisans) bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu