Ormancılık ve Orman Ürünleri KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık ormancılık ve orman ürünleri mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, ormancılık ve orman ürünleri bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 ormancılık ve orman ürünleri atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans ormancılık ve orman ürünleri atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında ormancılık ve orman ürünleri mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 12.11.2019, 12:34 30.12.2020, 14:45
Ormancılık ve Orman Ürünleri KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları ormancılık ve orman ürünleri bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans ormancılık ve orman ürünleri atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 ORMANCILIK VE ORMAN ÜRÜNLERİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık ormancılık ve orman ürünleri mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 90,086 olduğu, yine ormancılık ve orman ürünleri mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Ormancılık ve orman ürünleri mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise ormancılık ve orman ürünleri ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3149 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında ormancılık ve orman ürünleri mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 3 kadro vardı. Bu 3 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 1 kadro ise 3149 kodlu ormancılık ve orman ürünleri ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde edebildiği özel kadro yoktu. Ormancılık ve orman ürünleri mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, ormancılık ve orman ürünleri bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 ormancılık ve orman ürünleri atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu