Özel Güvenlik ve Koruma KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık özel güvenlik ve koruma mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, özel güvenlik ve koruma bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 özel güvenlik ve koruma atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans özel güvenlik ve koruma atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında özel güvenlik ve koruma mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 12.11.2019, 13:24 31.12.2020, 12:13
Özel Güvenlik ve Koruma KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları özel güvenlik ve koruma bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans özel güvenlik ve koruma atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık özel güvenlik ve koruma mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 82,425 olduğu, yine özel güvenlik ve koruma mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Özel güvenlik ve koruma mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise özel güvenlik ve koruma ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 1147 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında özel güvenlik ve koruma mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 5 kadro vardı. Bu 5 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 2 kadro ise 1147 kodlu özel güvenlik ve koruma ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Özel güvenlik ve koruma mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, özel güvenlik ve koruma bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 özel güvenlik ve koruma atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar (3)
Atanmayıbekleyen 1 yıl önce
Çok fazla güvenlik için o puan
Kerim çelik 13 ay önce
Kadro 5 tane çok bence onu 1 yapsınlar
Hasan 10 ay önce
Bide yaş sınırı koyunda tam olsun.4 kişi nedir yaa bu ülkenin nüfusu kaç kardeşim.
10
parçalı az bulutlu