Radyo Televizyon ve Sinema 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında radyo, televizyon ve sinema kaç puan ile kapatmıştır, radyo, televizyon ve sinema mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için RTS bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında radyo, televizyon ve sinema puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 16.03.2020, 18:30
Radyo Televizyon ve Sinema 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 radyo, televizyon ve sinema atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA ATAMA TABAN PUANLARI

Radyo, televizyon ve sinema mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise radyo, televizyon ve sinema ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4285 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında radyo, televizyon ve sinema mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 153 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 2 tanesi ise 4285 nitelik kodu ile yani radyo, televizyon ve sinema ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise radyo, televizyon ve sinema mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 84,394 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Radyo, televizyon ve sinema KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Mezun olduğunuz RTS bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu