Radyo ve Televizyon Programcılığı KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık radyo ve televizyon programcılığı mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, radyo ve televizyon programcılığı bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 radyo ve televizyon programcılığı atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans radyo ve televizyon programcılığı atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında radyo ve televizyon programcılığı mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 12.11.2019, 14:30
Radyo ve Televizyon Programcılığı KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları radyo ve televizyon programcılığı bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans radyo ve televizyon programcılığı atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık radyo ve televizyon programcılığı mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 90,086 olduğu, yine radyo ve televizyon programcılığı mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Radyo ve televizyon programcılığı mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise radyo ve televizyon programcılığı ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3395 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında radyo ve televizyon programcılığı mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 3 kadro vardı. Bu 3 kadronun 3’ü de 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara 3395 kodlu radyo ve televizyon programcılığı ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde edebileceği özel kadro ne yazık ki yoktu. Radyo ve televizyon programcılığı mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, radyo ve televizyon programcılığı bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 radyo ve televizyon programcılığı atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu