Reklamcılık 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında reklamcılık kaç puan ile kapatmıştır, reklamcılık mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için reklamcılık bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında reklamcılık puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 16.03.2020, 18:39
Reklamcılık 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 reklamcılık atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 REKLAMCILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Reklamcılık mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise reklamcılık ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4289 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında reklamcılık mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 151 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi de 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken 4289 nitelik kodu ile yani reklamcılık ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği onlara ait özel kadro bulunmamaktaydı.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise reklamcılık mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Reklamcılık KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu