Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında siyaset bilimi ve kamu yönetimi kaç puan ile kapatmıştır, siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında siyaset bilimi ve kamu yönetimi puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 22.12.2019, 16:35
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 siyaset bilimi ve kamu yönetimi atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise siyaset bilimi ve kamu yönetimi ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4503 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 330 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 179 tanesi ise 4503 nitelik kodu ile yani siyaset bilimi ve kamu yönetimi ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,458 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Mezun olduğunuz siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu