Sosyoloji 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sosyoloji atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, sosyoloji atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, sosyoloji mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 sosyoloji atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 15.10.2020, 05:36
Sosyoloji 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda sosyoloji KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 SOSYOLOJİ ATAMA TABAN PUANLARI

Sosyoloji mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4129 yani sosyoloji veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için sosyoloji mezunu olarak başvuru yapılabilecek 126 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken kalan 11 tanesi ise 4129 yani sosyoloji veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitti.

KPSS 2020/1 sosyoloji atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS sosyoloji atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (6)
Gökhan 10 ay önce
Gençliğini harcayıp 95 puan al, Bingöle para kazanmak için memurluk yapmaya git. İyiymiş..
Hasbingöl 5 ay önce
Neyi varmış Bingöl'ün? Gayet güzel bir şehir
Kaan 10 ay önce
Gökhan en alta bak adam ığdır universitesine şoför olarak girmiş
Yetkilibiri 8 ay önce
En alttakinin şaka olduğunu söylesin biri lütfen
Arzum 7 ay önce
Sosyoloji okuyup da vhki ne demek ya şaka mi bu bi de 87 puanla şoför olmak ha bravo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
az bulutlu