Uçak ve Uzay Mühendisliği KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Uçak ve uzay mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, uçak ve uzay mühendisliği ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde uçak ve uzay mühendisliği mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 12.01.2019, 17:11 12.01.2019, 17:16
Uçak ve Uzay Mühendisliği KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi ataması ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından gerçekleştirildi ve kamu personeli adayı olan bireylerin bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, uçak ve uzay mühendisliği mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait uçak ve uzay mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 UÇAK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla uçak ve uzay mühendisliği bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da uçak ve uzay mühendisliği ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4726 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde uçak ve uzay mühendisliği mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken uçak ve uzay mühendisliği ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4726 nitelik kodu ile tercih edilebilecek kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan uçak ve uzay mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Uçak ve uzay mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak uçak ve uzay mühendisliği bölümü mezunlarının en küçük taban puan yakınlarında bir puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, uçak ve uzay mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve uçak ve uzay mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağından ÖSYM resmi web sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

** Uçak ve uzay mühendisliği atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile merkezi atama için ayrılan kadroları kapsayan listeye BURAYI kullanarak göz gezdirebilir ve nitelik kodlarına da göz atmak için BURADAN ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.

2018/2 MERKEZİ ATAMA HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu