Yaşlı Bakım Teknikeri KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Yaşlı bakım teknikeri mesleğine KPSS 2019/4 içinde kaç kadro ayrılmıştı, yaşlı bakım teknikeri atama taban puanları KPSS 2019/4’te kaç ile kapatmıştır, yaşlı bakımı atama taban puanları listesinde bulunan en küçük ve en büyük taban puanlar kaç ile gelmiştir gibi soruların cevaplarını ve yaşlı bakım teknikeri 2019/4 KPSS atama taban puanları tablosunu burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 03.10.2019, 13:40 13.03.2021, 10:35
Yaşlı Bakım Teknikeri KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

Türkiye’de binlerce insan memur olmak istemektedir ve memur olmanın yolu da KPSS yani kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girmekten geçmektedir. Bu sınava girmek tabi ki memur olmaya yetmez çünkü adayların mezun oldukları bölüme bağlı olarak onları ilgilendiren puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir. Merkezi atamalar için bu puan türleri P3, P93 ve P94’tür (lisans, önlisans ve ortaöğretim için yapılan ayrım). Bizler memur adaylarının alması gereken en alt puan noktasında fikir vermesi için sizlere bölümlerin veya mesleklerin merkezi atama taban puanları listelerini hazırlamaya çalışıyoruz ve bu yazımızda da size yaşlı bakım teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosunu aktaracağız.

KPSS 2019/4 YAŞLI BAKIM TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Yaşlı bakım teknikeri atamalarına göz attığımızda ortaya çıkan puanlara göre en küçük puan ile yerleşen adayın 89,938 puan ile yerleştirildiğini görmekteyiz. Yine yaşlı bakım teknikeri mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en büyük taban puan ile yerleştirilmenin de 92,367 olduğu görülmektedir.

Bahsi geçen en küçük ve en büyük atama puanlarına göre ise yaşlı bakım teknikeri kadrolarına en küçük puan ile atanan adayın Erzurum iline atandığı görünmekteyken en yüksek taban puan ile atanan adayın ise Gaziantep kadrosuna atandığı görünmektedir.

Yaşlı bakım teknikeri mesleğine yerleşebilmek için ÖSYM tarafından merkezi atamalarda kullanılan kod 3020 olarak belirlenmiştir. Bu koda sahip kadro sayısı yaşlı bakım teknikeri mesleği için KPSS 2019/4 atamalarında 5 olarak belirlenmiştir.

Yaşlı bakım teknikeri kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için kamu personeli adaylarının Yaşlı Bakım Hizmetleri veya Yaşlı Hizmetleri Bakımı veya Yaşlı Bakımı mezunu olmaları gerekmektedir.

Yaşlı bakım teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosuna aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

Yaşlı bakım teknikeri mesleğinin merkezi veya açıktan alımlarına dair, eğitim-öğretim veya kariyer planlamanız hakkındaki konular ile ilgili ve bunlar gibi her şeye ilişkin bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Tüm önlisans kadroları için ayrılan kontenjanların KPSS 2019/4 merkezi atama taban puanlarına göz atmak için:

TÜM ÖNLİSANS KADROLARININ KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

* Yazımızda bahsi geçen bilgiler ve yaşlı bakım teknikeri KPSS 2019/4 atama puanları listesi ÖSYM’nin websitesinden ve bu internet sitesinde bulunan dosyalardan, kılavuzlardan derlenerek ortaya koyulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM bu değişikliği yapacak kurumdur ve değişiklik hakkında duyuru yapacaktır. Bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcıdır.

Yorumlar (7)
Ayşe 13 ay önce
2 yillik önlisans yaşli bakim teknikerliği okudum Emek verdim 2 yil başka bir şehirde okuduk ailelerimizden uzakta yaşadik hiç bilmediğiniz bir şehirde birsürü dersler gördük diğer önlisans bölümlerinin neredeyse aynisini(kronik hastalıklar,Anatomi,farmakoloji,terminoloji,enfeksiyon hastalıkları, ilk yardim ,üreme sağlığı,romatoloji,iş ve uğraş terapisi ve daha nice söylemediğim birsürü zorlu derslerden sınavlara tabii tutulduk hastanede, huzurevlerinde, aile ve toplum ruh sağlığı merkezlerinde stajlar yaptık hocalarimiz sözlü sinavlar yapti ter döktük alim sayısına bak. En son 2014 de alim oldu bide 2019 yılında 5 kişi alındı ve 90 puan alanlar şimdi biz bu durumda boşuna mi emek verdik neden bizim sesimizi kimse duymuyor neden hiç atama sansimiz olmuyor neden o zaman atamasi olmayan bir bölüm açılıp birsürü mezun veriliyor madem aranamayacağız niye biz birsürü para harcayıp borçlanıp hic bilmediğimiz bir şehirde boşuna 2 yıl kaybedip ailemizden uzak yaşadık bizim diğer sağlık önlisans bölümlerinden farkımız ne de biz atanamiyoruz hem kyk dan faydalandiriyoruz kredi veriyorsunuz sonra da atama vermiyorsunuz biz nerde çalışıp ödeyeceğiz borçlarımızı?özel sektör de 1 aylık kursa gidip belge alıp bizle aynı görevi aynı maaşı alan insanlarla bir tutuluyoruz o zaman önlisans bu bölümü açmayın kurs acın 1 ay gitsinler alsınlar belgelerini çalışsınlar niye bu önlisans bölümü univeristelere bu bolümü açıyorsunuz o zaman?gül gibi gençlere yazik etttiniz hakkımızı çok yediniz
Mağdur mağdur 1 yıl önce
Bölümü kaldırın bence hiç gerek yok
Bu ne 1 yıl önce
Hakketen' de kaldırsalar daha iyi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu