Yeni Medya KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Yeni medya KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, yeni medya ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde yeni medya mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Yeni Medya KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli seçme sınavı 2018/2 merkezi ataması ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından tamamlandı ve memur olmak isteyen adayların bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, yeni medya mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait yeni medya KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 YENİ MEDYA ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla yeni medya bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da yeni medya ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4270 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde yeni medya mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken yeni medya ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4270 nitelik kodu ile tercih edilebilecek kadro ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan yeni medya KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Yeni medya mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak yeni medya bölümü mezunlarının en düşük puanın yakınlarında bir puan alabilmesi halinde merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşebilmesi mümkün olabilir.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, yeni medya mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve yeni medya KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılacak bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM internet sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmek ve incelemek sizin faydanıza olacaktır.

** Yeni medya atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu neden ile merkezi atama için ayrılmış olan kadroları kapsayan listeye BURADAN göz atabilir ve nitelik kodlarına da göz atmak için BURADAN ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 4 ay Önce

Başarılı bir yazı olmuş. İş olanakları bu yazıda paylaşılmış. https://www.fckeydal.com/yeni-medya-bolumu-nedir-ne-is-yapar/