Ziraat Mühendisliği 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında ziraat mühendisliği kaç puan ile kapatmıştır, ziraat mühendisliği mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için ziraat mühendisliği bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında ziraat mühendisliği puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Mühendisliği 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 ziraat mühendisliği atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ziraat mühendisliği mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise ziraat mühendisliği ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4825 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında ziraat mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 151 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi de 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken 4825 nitelik kodu ile yani ziraat mühendisliği ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği özel kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise ziraat mühendisliği mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Ziraat mühendisliği KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Mezun olduğunuz ziraat mühendisliği bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

YORUM EKLE