Bakan Arslan müjdeyi verdi: TCDD 1118 personel alacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katıldığı bir televizyon programında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere bin 118 (1118) personelin alımının yapılacağını duyurdu.

06.10.2017
A+
A-

Katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bakanlık bünyesindeki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kurumu için toplamda bin 118 (1118) personelin alınacağını duyurdu.

TCDD 1118 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Binlerce memur adayının başvuruda bulunmak için sabırla beklediği TCDD personel alım ilanının detaylarının sorulması üzerine Bakan Ahmet Arslan şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ait altyapı ve Taşımacılık olarak ikiye ayrıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları altyapı olarak 773 kişi alımı gerçekleştirecek. Alınacak personellerin 150’si işçi statüsünde olacak. Alımlar İŞKUR aracılığı ile yapılacak ve Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olma şartı aranarak mülakatla alımlar gerçekleşecek.  Geri kalan 623 kişilik boş pozisyon için ise destek personeli alımı  yapılacak.Yine bu alımlarda da KPSS şartı aranacak. Bu ay içerisinde açıklanmış olduğumuz çalışmaları yapacağız” 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.