BOTAŞ 154 Kişilik Personel Alım İlanı 2019

BOTAŞ 2020 yılı için Mühendis, Teknisyen, Tekniker ve Uzman Yardımcılığı unvanları için personel alım ilanı yayınladı. Başvuru şartları, sayılar ve detaylar haberimizde.

31.12.2019
A+
A-

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayınlamış olduğu ilanda 2020 yılı sonunda başvuruları başlamak üzere 154 adet personel alımı yapacağın duyurdu. 2020 BOTAŞ Personel Alımı hangi unvanlar için yapılacak? 2020 BOTAŞ Personel Alımı başvuru şartları neler? Başvurular nasıl gerçekleştirilecek? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 BOTAŞ Personel Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

2020 BOTAŞ Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların, alım yapılacak pozisyon ile alakalı olarak belirlenmiş bölümlerden mezun olması, bunun yanında başvuruların başladığı 2019 yılının son günü itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları gerekmektedir. 

2020 BOTAŞ Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2020 BOTAŞ Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden 31 Aralık 2019 tarihinden 4 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

İŞKUR Sistemine kayıt yaptırmak ve sistemden başvuru yapmak hususlarında merak ettiğiniz bilgileri aşağıda yer verdiğimiz yazımızda inceleyebilirsiniz; 

botay boru

2020 BOTAŞ Personel Alımı Hangi Unvanlar İçin Gerçekleştirilecek?

2020 BOTAŞ Personel Alımı farklı illerde görevlendirilecek farklı unvanlar ve pozisyonlar için gerçekleştirilecektir. Alım yapılacak pozisyonlar ve alım sayıları ile başvuruda kullanılacak KPSS puan türleri şu şekildedir;

Mühendis Alımı Şartları; 

Mühendislik Alanı; 28 kişi
KPSS P1
YDS C Seviyesi

Mühendislik alanından başvuruda bulunmak isteyen adayların ilanın tam metninde belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmaları ve o alanda belirtilmiş özel şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. 

Teknisyen ve Tekniker Alımı Şartları;

Teknisyen ve Tekniker Alanı (Önlisans): 100 kişi
KPSS P93

Tekniker ve Teknisyen pozisyonlarına başvuruda bulunacak olan adayların ilanda belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekli ve yeterlidir.

Uzman Yardımcısı Alımı Şartları;

Uzman Yardımcılığı Alanı; 26 kişi
Adayların mezuniyet durumlarına göre KPSS P3, KPSS P4, KPSS P11, KPSS P48 puan türleri.
Yine alanlarına göre değişen YDS B (80 puan) ve YDS C (70 puan) seviyeleri.
Alanlara göre değişen iş deneyimi koşulları.

BOTAŞ Uzman Yardımcılığı kadrosuna başvuruda bulunacak olan adayların ilanın tam metninde yer alan kendilerinden istenen özel şartları da yerine getiriyor olmaları başvuru yapabilmeleri için gereklidir.

Hangi alanlardan hangi puan türleri ile ve diğer ilave şartları aşağıda yer verdiğimiz ilanın tam metninde inceleyebilirsiniz.

2020 BOTAŞ Personel Alımı ilanının TAM METNİNİ incelemek içim Tıklayınız!

Yukarıda belirttiğimiz şartların yanında adayların dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır; 

-Adayların işe kabul edilmeleri durumunda, görevlerindeki ilk 30 günleri deneme süresi olarak değerlendirilecektir.
-Adayların işe başlamalarından itibaren bulundukları görev yerlerinde üç yıl çalışmaları gerekmektedir. Bu süre içerisinde adayların nakil isteminde bulunmaları mümkün olmayacaktır.
Adayların başvurularını gerçekleştirirken bu hususları da göz önüne almaları, sonrasında bir sorunla karşılaşmamaları adına faydalı olacaktır.

2019 BOTAŞ Personel Alımı sürecini takip etmek, alıma başvuruda bulunan diğer adaylar ile istişare etmek ve bilgiler almak için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.