Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler KPSS 2016/2 Atama Puanları

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler KPSS 2016/2 Atama Puanları

04.02.2017
A+
A-

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2016/2 Atama Puanları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri KPSS B Atama Puanları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri KPSS B 2016/2 Atama Puanları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kontenjan Sayıları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Minimum Atama Puanları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Unvanları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Taban Puanları 2016 2017 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Taban Puanları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kontenjan Sayıları….

calisma ekonomisi ve endustri iliskileri taban puanlari

Türkiye’nin pek çok üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi vardır. Bu fakültelerin pek çoğunda da Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencilere eğitim vermektedir. Oldukça popüler olan bu bölüm için özel bir çalışma yaptık. KPSS B için 2016/2 Merkezi Taban Puanlarını sizin için tablo haline getirdik. Kurum adlarına, unvanlara, illere, kontenjan sayılarına ve minimum puanlarına kadar her türlü bilginin yer aldığı bu tablonun faydalı olmasını umuyoruz.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olan binlerce kişi için 2016/2 KPSS B Merkezi Alım Atama Puanları tablosunda oldukça faydalı bilgiler yer alıyor. Bakanlıklar, üniversiteler, belediyeler ve genel müdürlüklerden oluşan kurumları kurum adı başlığı altında sizin için listeledik. Bilgisayar İşletmeni, Memur, Zabıta gibi pek çok unvanı unvan başlığı altında sizin için listeledik. Ankara’dan Kars’a kadar pek çok şehiri sizin için listeledik. Pek çok farklı ve değerli bilginin yer aldığı tabloda kontenjan ve puan bilgileri de yer almaktadır.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Merkezi Atama Kontenjan Sayıları

Her yıl yüz binlerce kişinin mezun olduğu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinden mezun olan kişiler için açılan kontenjan sayısı yalnızca 203 olarak belirlenmiş. Aşağıda yer alan sayıların yanlış anlaşılmaması için açıklama yapmamız gerekiyor. Bölüm kodunun yanında yer alan kadrolar, birbiriyle iç içe geçen kümeler olarak değerlendirilmelidir. Örnek vermek gerekirse X kadrosu İktisat Fakültesinden mezun olan kişiler için açılırken X kadrosuna aynı zamanda İşletme Fakültesinden mezun olan kişiler de başvuru yapabilecek. Yani belirtilen kadroların ortak kadrolar olduğunu görüyoruz. 4001 kodunun yanında yer alan kadro sayıları yalnızca o fakülteden mezun kişileri değil farklı bölümlerden mezun olan kişilerinde başvurabileceği kontenjan sayısını belirtiyor. 203 olarak belirtilen bu kadro sayısına pek çok bölüm mezunu kişinin başvu yapacağı düşüncesi ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan adaylar için oldukça olumsuz bir tablo çiziyor.

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ

4429 KODU İLE YAPILACAK ATAMA SAYISI : 66 KİŞİ
4001 KODU İLE YAPILACAK ATAMA SAYISI: 145 KİŞİ

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

eko%20son

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.