kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı 2017 Ne Kadar?

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı 2017 Ne Kadar? Çevik Kuvvet Maaşları 2017 Ne Kadar? Çevik Kuvvet Polisleri Ne Kadar Maaş Alır 2017? EGM Çevik Kuvvet Polis Maaşları 2017 Ne Kadar? Polis Maaşları 2017 Ne Kadar? Çevik Kuvvet Maaşı 2017 Ne Kadar?

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı 2017 Ne Kadar?
A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki en önemli birimlerden bir tanesi de Çevik Kuvvet birimidir. Toplumsal olaylara müdahale eden, güvenlik tedbirlerini alan bu birim son yıllarda oldukça bilinirlik kazandı. Peki çevik kuvvet polisi maaşı 2017 ne kadar? Çevik kuvvet polisleri 2017 yılında ne kadar maaş alır? www.tercihiniyap.net olarak bu haberimizde çevik kuvvet polislerinin 2017 yılı içerisindeki aldıkları maaşları inceledik.

Çevik Kuvvet Polisi olmak isteyen adayların öncelikle ilgili polislik sınavlarına girmeleri ve başarılı sonuçlar alarak eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Çevik kuvvet polisleri oldukça yoğun ve zorlayıcı eğitimler almaktadır. Sınav ve eğitim aşamalarından sonra ise meslek hayatı başlar. Çevik kuvvet polislerinin zorlu bir meslek hayatı vardır. Görev yaptıkları yerlerdeki her türlü toplumsal olaylar için alınacak güvenlik önlemleri çevik kuvvet polislerinin sorumluluğundadır. Çalışma saatleri görev yerlerinde yaşanan olaylara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı 2017 Ne Kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Çevik Kuvvet biriminde, şubesinde görev yapan polis memurlarının maaşları aile, çocuk yardımları gibi yardımlar ve görev yaptıkları yere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca polis memurları görev tazminatı almaktadır. Tüm bu değişkenlere bağlı olarak 2017 yılında görev yapan bir çevik kuvvet polisinin maaşı ortalama 3.500 Türk Lirası civarındadır. 

Evli bir polis memuru ile bekar bir polis memuru arasındaki maaş farkını bir örnekle açıklayabiliriz. Çevik Kuvvet Polisi olarak görev yapmakta olan bir polis memuruna 2017 yılının ilk ayında 180 ile 190 Türk Lirası arasında aile yardım ödeneği ödenmektedir. Eş, çocuk ödenekleri, görev tazminatı gibi kalemler hesaba katıldığında bu ödeneklerin polis memurunun maaşını önemli ölçüde etkilediğini söyleyebiliriz. 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.