Corona Virüsten Ölenlerin Sayısı 6 Bini Geçti

Bugün itibariyle corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 6 bini geçti. Dünya'da 156 ülkede görülen virüsten son günlerde avrupa ülkeleri çok fazla etkilendi. İtalya'da ölenlerin sayısının bir hayli artmasının ardından bugünde İngiltere'de ölenlerin sayısı bir hayli arttı. Son verilen güncel rakamlara göre corona virüs yüzünden dünya genelinde ölenlerin sayısı 6.085'e ulaştı. İşte detaylar…

15.03.2020
A+
A-

Dünya genelinde 156 ülkeye sıçrayan ve bir çok kişinin ölümüne sebep olan corona virüs can almaya devam ediyor. Son günlerde Çin Halk Cumhuriyetinde ölenlerin sayısı azalırken, avrupa ülkelerinde can kaybı yaşanmaya devam ediyor. Bugün alınan son istatistiklere göre ölenlerin sayısı 6 bini geçerek, 6.085 kişiye ulaşmıştır. Corona virüsün en fazla etkili olduğu Çin’de ölüm oranları bir hayli azalırken, İtalya ve İngiltere’de can kayıpları artmaktadır. An itibariyle İtalya’da 1.441 kişi, İran’da 724, İspanya’da 291, Fransa’da 91 ve Güney Kore’de de 75 kişi ölmüştür. Son günlerde en fazla ölümlü vakalar avrupa ülkelerinden gelmiştir. İtalya ve İspanya’da yaşanan ciddi can kayıplarının ardından bugün de İngiltere’de ardı ardı can kayıpları yaşanmıştır.

Avrupa’da Ölenlerin Sayısı Artıyor

Corona virüs yüzünden Çin’den sonra en fazla etkilenen ülke başlarda İran iken, son günlerde yaşanan vakalardan sonra İtalya olmuştur. Toplam 21.157 corona vakası bulunan İtalya’da ölenlerin sayısı 1.441 olmuştur. İtalya’da yeni yaşanan corona vakalarına ait istatistik beklenmektedir. İspanya’da ise son yapılan güncelleme ile birlikte 85 kişinin daha öldüğü haberi alınmış ve İspanya’da ölenlerin sayısı 291 kişiye yükselmiştir. Birleşik Krallık’ta (İngiltere) yapılan son güncellemeler ile birlikte 14 kişinin daha yaşamını yitirdiği bilgisi gelmiş ve bu ülkede de ölenlerin sayısının 35’e yükseldiği bildirilmiştir. Avrupa ülkelerinde yaşanan can kayıplarının her geçen artmaya devam etmesi endişe verici iken, Çin Halk Cumhuriyetinden güncel vaka sayıları henüz gelmemiştir.

Çin’de Virüsün Etkisi Azaldı Mı?

Çin’de son yapılan tespitlere göre ölümle sonuçlanan vaka sayısı bir hayli azalmıştır. 3.199 kişinin yaşamını yitirdiği virüse karşı ciddi önlemler alınması sonucu yeni ölümlü vaka sayısı bir hayli azalmıştır. Ölümle sonuçlanan vakaların tek haneye kadar indiği Çin’de 24 saat içerisinde bildirilen ve ölümle sonuçlanan vaka sayısı 10’dur.

İran’da Virüsün Etkisi Ne Durumda?

İran’da da ölümle sonuçlanan vaka sayısı artmaktadır. Son yapılan güncellemede 113 kişi daha yaşamını yitirmiş ve İran’da ölenlerin sayısı 724 kişiye yükselmiştir. 13.938 corona virüs vakası yaşanan ülkede, hastalığı ciddi şekilde geçirmeye devam edenlerin sayısı bir hayli azalmıştır. 8.624 aktif hasta düzelmeyi beklemek üzere müşahede altında tutulmaktadır.

Hangi Ülkelerde Ölümlü Vaka Sayısının Artması Beklenmektedir? 

Corona virüs yüzünden ölümlü vaka sayısının artmasının beklendiği ilk ülke İtalya’dır. İtalya’da 1.518 vakada ölüm tehlikesi devam etmektedir. Yine Fransa’da 300 vakada, İspanya’da 272 vakada, Güney Kore’de 59 vakada ve Hollanda’da 45 vakada ölüm tehlikesi devam etmektedir. İlerleyen günlerde corona virüs hakkında bütün istatistikleri paylaşmaya devam edeceğiz. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.