Gündem

Corona Virüsü Güncel Ölen Sayısı Kaç Oldu?

Corona virüsü yayılan ülkeler hangileridir? Corona virüsünden güncel ölen sayısı kaçtır? Corona virüsü toplam vaka sayısı kaç bine ulaşmıştır?

Koronavirüs dünya genelinde 202 ülkeye sıçramış durumda. 202 ülkede görülen virüs yüzünden bugüne kadar ortaya çıkan vaka sayısı 850 bini geçerken, ölenlerin sayısı da 42 bini geçmiştir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyanın bir çok yerinde görülen virüsten son günlerde avrupa ülkeleri büyük ölçüde etkilenmiştir. Avrupa ülkeleri içerisinde yer alan; İtalya, İspanya ve Fransa da ölümle sonuçlanan vaka sayısı her geçen artmaya devam etmektedir. Ciddi bir salgın olarak ortaya çıkan covid-19 virüsüne karşı ülkeler, bu zor süreçten en az hasarla kurtulmak için seferberlik ilan etmiştir.

Çin’de Corona Virüsü Son Durum

Son günlerde Çin’de corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısı tek haneli rakamlara kadar düşmüştür. Son 24 saatte içerisinde sadece 5 kişinin öldüğü Çin’de toplam ölen sayısı 3.305 olarak tespit edilmiştir. Çin’de bugüne kadar gerçekleşen toplam vaka sayısı ise 81.518 olarak tespit edilmiştir. Çin’deki gelişmelere bakıldığında corona virüsü ile ilgili iyi bir sınav verdiği söylenebilir. İlerleyen günlerde neler olacağını merak konusudur.

cinde corona virusunden kac kiyi oldu

İtalya’da Corona Virüsü Son Durum

Corona virüsünden en fazla etkilenen ülke İtalya olmuştur. İtalya’da bugüne kadar 105.792 vaka yaşanmıştır. Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı ise bugün itibariyle 837 kişi artarak, 12.428 kişiye yükselmiştir. Bir avrupa ülkesi olan İtalya’da virüsün kısa sürede bu kadar kişiye etki etmesi ve bir hafta içerisinde ölenlerin sayısının Çin’in dört katına çıkması avrupa’da ciddi paniğe yol açmıştır. Ekonomik açıdan dünyayı da ciddi ölçüde etkileyen bu gelişmeler karşısında ilerleyen günlerde neler olacağını merak konusudur.

ytalyada koronavirus 368 can daha aldy

İran’da Corona Virüsü Son Durum

Corona virüsüne karşı ilk başta çok kayıtsız kalan ve ciddi şekilde yayılmasında bu kayıtsızlığın etkisi olduğu bilinen İran’da alınan önlemlerden sonra corona virüsünden ölenlerin sayısı azalmaya başlamıştır. Kum ve Meşed şehirlerinde hızla yayılan virüs, başka şehirlere de yayılamadan büyük ölçüde durdurulmuştur. Bugüne kadar virüsten İran’da ölenlerin sayısı 2.898 kişiye yükselmiştir. Son 24 saat içerisinde 141 ölüm vakası yaşanan İran’da toplam vaka sayısı da 44.605’e yükselmiştir. İran’ın sınır komşumuz olması bizimde çok ciddi önlemler almamızı beraberinde getirmiştir. Çok ciddi şekilde fiyat artışlarına neden olan bu durumla ilgili gelişmeler merak konusudur.

corona virusten olenlerin sayysy kaca cykty

Diğer Ülkelerde Corona Virüsü Son Durum

  • İspanya’da Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : İspanya’da corona virüsünden ölenlerin sayısı 8.464 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 95.923 kişiye ulaşmıştır.
  • Fransa’da Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Fransa’da corona virüsünden ölenlerin sayısı 3.523 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 52.128 kişiye ulaşmıştır.
  • ABD’de Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : ABD’de corona virüsünden ölenlerin sayısı 3.779 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 185.270 kişiye ulaşmıştır.
  • Birleşik Krallık’ta (İngiltere) Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Birleşik Krallık’ta corona virüsünden ölenlerin sayısı 1.789 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 25.150 kişiye ulaşmıştır.
  • Hollanda’da Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Hollanda’da corona virüsünden ölenlerin sayısı 1.039 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 12.595 kişiye ulaşmıştır.

yngilterede corona virus

  • Almanya’da Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Almanya’da corona virüsünden ölenlerin sayısı 774 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 71.690 kişiye ulaşmıştır.
  • Belçika’da Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Belçika’da corona virüsünden ölenlerin sayısı 705 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 12.775 kişiye ulaşmıştır.
  • İsviçre’de Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : İsviçre’de corona virüsünden ölenlerin sayısı 443 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 16.605 kişiye ulaşmıştır.
  • Türkiye’de Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Türkiye’de corona virüsünden ölenlerin sayısı 214 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 13.531 kişiye ulaşmıştır.
  • Brezilya’da Corona Virüsüyle İlgili Son Durum : Brezilya’da corona virüsünden ölenlerin sayısı 201 kişiye yükselmiştir. Toplam vaka sayısı ise 5.717 kişiye ulaşmıştır.

Dünya genelinde corona virüsü 202 ülkede görülmüştür. Bu ülkelerdeki toplam vaka sayısı 850 bini geçerken, corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısı da 42 bini geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu