Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı Taban Puanları Ne Zaman Açıklanacak?

7 Haziran 2018 tarihinde İİBF/SBF alanından 300 kişi, İstatistik alanından 50 kişi, Mühendislik alanından 50 kişi için ilanı yayımlanan Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı sınavına başvuran adaylar, yazılı sınava girecek son adayın puanını merak içerisinde bekliyorlar.

24.07.2018
A+
A-

Alım için başvurular; 10 Temmuz 2018 – 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Başvuru neticesinde oluşan taban puanların ise ne zaman açıklanacağına dair bekleyiş sürüyor. 

Sınava her alandan mesleğe alınacak aday sayısının 10 katı kadar aday katılabilecek. Yani;

İİBF/SBF alanından 3000 kişi, 

İstatistik alanından 500 kişi

Mühendislik alanından 500 kişi sınavın yazılı bölümüne katılabilecek. 

Başvurular İİBF/SBF alanı için KPSS P48 puanıyla, İstatistik alanı için; KPSS P12 puanıyla, Mühendislik alanı içinse KPSS P3 puanıyla gerçekleştirildi. 

Peki taban puanlar ne zaman açıklanacak?

Bu konuda ilan metninde sınav giriş yerlerinin sınava 10 gün kala duyrulacağı bilgisi söz konusuydu. Bu durumda 24-25 Temmuz 2018 tarihlerinde açıklanması beklenen sonuçlar hakkında FORUM sayfamızda da Pareto tarafından şu açıklama yayımlanmıştır;

“Merhaba dostlar. Taban puana dair degerlendirme tamamlanmis durumda. Normalde dün aksam planlaniyordu ancak aksilik olmus ya da burokrasiye takilmis olabilir. Bir aksilik olmazsa bugun, en gec olarak da serh koyayim bu hafta bitmeden aciklanacaktir. Puanlar belli oldu burasi kesin. Bugun olmasi kuvvetle muhtemel.

Alim surecine dair planlamaya gore de Yilbasinda ise baslatmayi planliyor Başkanlık. Akabinde de hizlica ikinci alim sureci baslatilacak. Planlama bu sekilde.

Allah yar ve yardimciniz olsun dostlar.”

Bu açıklamaya göre de taban puanların hazır olduğu ve bugün açıklanacağı bilgisi bulunmaktadır. Ayrıca önümüzdeki DGUY alımlarına dair de ipuçları bulunan açıklamayı FORUM sayfamızda görmek ve fikir paylaşmak için Tıklayınız!

DGUY Meslek Tanıtımı için TIKLAYINIZ!

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.