kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Fotoğraf 2019 Taban Puanları

DGS fotoğraf taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile fotoğraf bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS fotoğraf kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS fotoğraf puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük fotoğraf taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS fotoğraf 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS FOTOĞRAF TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan fotoğraf bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki fotoğraf bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların fotoğraf bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek fotoğraf kontenjanları 2018 yılında 11 olarak belirlenmişti, 2019 DGS fotoğraf kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan fotoğraf puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde fotoğraf bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 262,50461 ile Akdeniz Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük fotoğraf bölümü taban puanı ise 291,31572’dir ve bu puan ile yerleştirme de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile fotoğraf bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, fotoğraf bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile fotoğraf bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya fotoğraf bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6035 1 a708bb46f013ae6aca6faf7571e8ce84

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.