kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Taban Puanları 2020

2020 DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Taban Puanları 2020

Dikey Geçiş Sınavına giren binlerce kişi daha sonra tercih ve yerleştirme sürecini beklemektedir. Yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili bölümlerin kaç puanla kapandığı belli olur. Ayrıca bu puanlar bir sonraki yıl için düzenlenecek tercih kılavuzlarına eklenir. Bir örnekle daha iyi açıklayabiliriz. 2020 “Ali Veli” bölümü taban puanlarına ilişkin her bilgi ve tablo aslında 2019 yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanmıştır. Başka bir deyişle bu puanlar, tablolar veya veriler bilgi değil fikir verir.  

Bu kapsamda www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2019 DGS yerleştirme sonuçları sonucunda ortaya çıkan puanlara göre önemli bir çalışma yaptık. DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı taban puanları 2020 listesini hazırladık. Listede yer alan en düşük puana sahip üniversite ve bölümler listenin altında kalırken en yüksek puana sahip üniversite ve bölümlerinde listenin üzerinde veya üst sıralarında yer alacağını unutmamanız gerekmektedir.

DGS GÖRSEL SANATLAR VE GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)/İletişim Fakültesi/Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı (İngilizce) (Burslu) SÖZ 1 1 249,44419 249,44419

Dikey Geçiş Sınavı ve Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü hakkında taban puanlar dışında onlarca hatta yüzlerce soru sorulmaktadır. Siz de bu kapsamda soracağınız sorulara en doğru ve en hızlı şekilde cevap almak istiyorsanız forum.tercihiniyap.net adresine girerek paylaşımda bulunabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Makalede yer alan DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı taban puanları 2020 listesi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yer alan bilgiler kullanılarak hazırlanmıştır. Yapılması gereken bir değişiklik veya yeni bir düzenleme olduğunda ÖSYM’nin yaptığı bilgilendirmenin esas olacağı unutulmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.