kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İletişim Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS iletişim tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile iletişim tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS iletişim tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS iletişim tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük iletişim tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS iletişim tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İLETİŞİM TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan iletişim tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki iletişim tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların iletişim tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek iletişim tasarımı kontenjanları 2018 yılında 41 olarak belirlenmişti, 2019 DGS iletişim tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan iletişim tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde iletişim tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 190,95259 ile İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük iletişim tasarımı bölümü taban puanı ise 285,39177’dir ve bu puan ile yerleştirme de Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile iletişim tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, iletişim tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen iletişim tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya iletişim tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6135 1 8a8d56193520115eb650a911c3609bff

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.