kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İş Sağlığı ve Güvenliği 2019 Taban Puanları

DGS iş sağlığı ve güvenliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile iş sağlığı ve güvenliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS iş sağlığı ve güvenliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS iş sağlığı ve güvenliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük iş sağlığı ve güvenliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS iş sağlığı ve güvenliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan iş sağlığı ve güvenliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki iş sağlığı ve güvenliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların iş sağlığı ve güvenliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek iş sağlığı ve güvenliği kontenjanları 2018 yılında 54 olarak belirlenmişti, 2019 DGS iş sağlığı ve güvenliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan iş sağlığı ve güvenliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde iş sağlığı ve güvenliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 232,78982 ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük iş sağlığı ve güvenliği bölümü taban puanı ise 267,34674’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile iş sağlığı ve güvenliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, iş sağlığı ve güvenliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen iş sağlığı ve güvenliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya iş sağlığı ve güvenliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6112 1 ab6db5bd0330ec9d558f8cf1b9eea39d

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.