kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri 2019 Taban Puanları

DGS istatistik ve bilgisayar bilimleri taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS istatistik ve bilgisayar bilimleri kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS istatistik ve bilgisayar bilimleri puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük istatistik ve bilgisayar bilimleri taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS istatistik ve bilgisayar bilimleri 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İSTATİSTİK VE BİLGİSAYAR BİLİMLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek istatistik ve bilgisayar bilimleri kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS istatistik ve bilgisayar bilimleri kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan istatistik ve bilgisayar bilimleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 257,69368 ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne (KATÜ) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6117 1 57f189a4ed78a4701bacfc1a508e5f7f

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.