kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Nanoteknoloji Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS nanoteknoloji mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile nanoteknoloji mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS nanoteknoloji mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük nanoteknoloji mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS nanoteknoloji mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan nanoteknoloji mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki nanoteknoloji mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS nanoteknoloji mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan nanoteknoloji mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 249,83912 ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, nanoteknoloji mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen nanoteknoloji mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya nanoteknoloji mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6193 1 e08981e7b610b5d38ccc863dc0f5a6c5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.