DGS Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı teknoloji ve bilgi yönetimi 20172018 taban puanları listesi nasıldır, DGS ile teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne kimler girebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı teknoloji ve bilgi yönetimi 20172018 taban puanları listesi nasıldır, DGS ile teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne kimler girebilir, dikey geçiş sınavına ait teknoloji ve bilgi yönetimi en düşük ve en yüksek taban puanları kaçta kalmıştır ve hangi üniversitelere aittir, DGS’ye kimler girebilir gibi soruların cevaplarına ve taban puan listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile bir bölüme yerleşmek isteyen adaylar 3 farklı puan türünden kendileri ile ilgili olandan yeterli puanı almaları halinde tercih yapmaktadırlar. Bu tercihleri yaparken adaylar için önemli sorulardan biri de aldığım puan benim girmek istediğim bölümlere yeter mi sorusudur. Bu soruya yol göstermesi için sizlere DGS taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS TEKNOLOJİ VE BİLGİ YÖNETİMİ 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavına 2 (iki) yıllık bölüm mezunu bireyler girebilmektedir. Bu bireylerden teknoloji ve bilgi yönetimi bölümünü tercih edecek adayların alması gereken en yüksek taban puan 247,71666 olarak belirlenmiştir. Bu puan Başkent Üniversitesi’ne (Tam Burslu) aittir ayrıca en düşük taban puan olan 199,93355 ise Başkent Üniversitesi’ne(Ücretli) aittir. Bu aralıkta bir puan alan adaylar kılavuzda ilişkili olan bölümlerden mezunlarsa bu bölüme yerleşebilirler.

Teknoloji ve bilgi yönetimi bölümüne dikey geçiş sınavı ile girecek adaylara hazırladığımız DGS teknoloji ve bilgi yönetimi 2017 2018 taban puanları listesine aşağıdaki tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Başkent Üniversitesi (Ankara) Teknoloji ve Bilgi Yönetimi (Tam Burslu) 247,71666
Başkent Üniversitesi (Ankara) Teknoloji ve Bilgi Yönetimi (Ücretli) 199,93355

TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi), DGS (Dikey Geçiş Sınavı), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ve benzeri ÖSYM sınavları ile üniversite bölümleri, tercihler, meslek grupları gibi konularda danışabileceğiniz,  merak ettiklerinizi sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz TERCİHİNİ YAP SİTESİNİN FORUM sayfası uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.