Gündem

Dünyanın En İyi Youtuberları Kimlerdir? Dünyada En Fazla Takipçisi ve İzlenmesi Olan Youtube Kanallarının Sahipleri Kimler?

TÜM DÜNYA GENELİNDE EN FAZLA KANAL ABONESİ VE TAKİPÇİSİ BULUNAN YOUTUBE FENOMENLERİ KİMLERDİR?


Son yılarda sosyal medya platformlarının kullanımının artmasıyla birlikte, sosyal medya fenomenleri de yaptıkları işi eğlence aracı olarak görmeyi bırakıp, yeni bir meslek dalı oluşmasına sebep oldular. Milyonlarca takipçisi olan ve bu işten oldukça yüksek rakamlar kazanarak bir servete sahip olan dünyanın en fazla izlenen youtuberlarını kısaca inceleyelim.


PEWDİEPİE


105 milyon kanal abonesi ve 25.906.063.438 video görüntülenme sayısı ile her zaman ilk sıralarda olmayı başaran İsveçli youtuberın asıl ismi, Felix Arvid Ulf Kjellberg’dir. 2010 yılında, korku ve aksiyon oyunları ile başladığı yolculuğuna, kişisel vlog çekimleri ile devam etti.


YUYA


2009 yılında katıldığı; YouTube makyaj yarışmasını kazandıktan sonra “ lady16makeup” isimli YouTube kanalını kurup, 2020 Haziran ayı itibariyle Youtube kanalında 24.6 milyon abonesi olan Yuya’nın çekmiş olduğu videoları 2.499.814.904 görüntülenmeye sahip durumda. Videoları; saç şekilleri, makyaj stilleri ve güzellik sırlarının, güzel makyaj yapmanın püf noktalarının anlatıldığı içeriklere sahip.


WHİNDERSSONNUES


Komedi ve Eğlence içerikli oluşturduğu videoları ile milyonların takip ettiği Whinderssonnues; 1995 yılında Brezilya’nın  Palmeira do Piaui şehrinde doğdu. 21 Ocak 2013 yılında kurduğu ve video çekimlerini yüklediği YouTube kanalında; komedinin dışında,parodilere, film incelemelerine, şarkılara ve kişisel vloglara da yer verdi. Sloganı olan, “ Hey çocuklar, kanalımı izliyorsunuz nasılsınız?” ile tanınmış ve ayrıca “ Penetras 2” isimli filmde de rol almıştır.


ELRUBİUSOMG


Gerçek ismi, Ruben Doblas Gundersen olan dünyaca ünlü YouTuberın kanalı, 38 milyon abone ve 8.674.810.113 video görüntülenmeye sahip. Video içerikleri, kumar ve oyunları, eğlence ve komedi tarzında videolar ve “Hadi Oynayalım” şeklindeki challangelardan oluşuyor. Rubius Z ve ElRubiusOMG isminde iki YouTube kanalı var. Ayrıca 2014 yılında kendine ait “Troll” isminde bir de kitap yayınladı.


FERNANFLOO


Oyun videoları çekip; YouTube kanalında yayınlayarak büyük beğeni toplayan ve asıl adı Luis Fernando Flores olan başarılı youtuberın, 36.5 milyon kanal abonesi ve 8.185.176.345 video görüntülenme sayısı ile en fazla izlenen youtuberlar arasında olduğu görülüyor. Yanında küçük köpeği ile birlikte çektiği oyun videoları, izlenme rekorları kırıyor.


HOLASOYGERMAN


Eğlence içerikli videoları ile her zaman gündemde olmayı başaran youtuberın asıl ismi, German Alejandra Germandia Aranis’dir. Tüm videolarını İspanyolca dilinde çekip yayınlayan ünlü youtuber ; ayrıca Latin Amerika’da tanınmış bir şarkıcıdır. Ancud  grubu ile birlikte çıkardığı “Supermova  ve Tregva” isminde iki müzik albümü de bulunmaktadır. Kendisiyle ilgili 1 milyon doları aşkın serveti olduğu söylenen HolaSoyGerman’ın YouTube kanalında; 41 milyon abonesi ve yüklediği videolarının 4.274.897.414 görüntülenme sayısı bulunuyor.


MARKİPLİER


26 milyon YouTube kanalı abonesi, 13.372.122.073 video görüntülenme sayısı ile dünyanın en fazla izlenen youtuberları arasında yer alan Markiplier; paylaştığı video içeriklerini, bilgisayar oyunları özellikle de korku oyunları arasından seçip uyguluyor. Gerçek adı; Mark Edward Fischbach olan ünlü youtuber 28 Haziran 1989 Amerika doğumludur.


JACKSEPTİCEYE


Asıl ismi, Sean William McLoughin olan ünlü youtuber ; eğlence ve komedi tarzında çektiği videoları, Let’s Play tarzında çektiği seriler ve kişisel vlogları ile ön plana çıkıyor. 2020 Haziran ayı itibariyle; YouTube kanalının, 24.3 milyon abonesi ve yayınladığı videolarının, 12.926.724.692 görüntülenmesi olduğu görülüyor.


NİGAHİGA


23 Aralık 2013 tarihinde YouTube dünyasına katılan ünlü aktörün; geçen yıllar içinde 26.2 milyon abonesi oldu. Asıl mesleği aktörlük olan Ryan Higa, çekmiş olduğu komedi videoları ile en fazla takip edilenler arasındaki yerini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu