kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Emeklilik Hesaplama Robotu

Emeklilik süresi hesaplama. Ne zaman emekli olurum? Emekli olmak için ne kadar çalışmam gerekiyor? SSK emeklisi olmak için kaç yıl geçmesi gerekiyor? Sosyal Güvenlik Kurumu emeklisi olmak için kaç yıla ihtiyacım var? Kaç yıl çalışırsam emekli olabilirim? Bu ve daha fazlasını emeklilik hesaplama robotu içerisinde bulabilirsiniz.

Emeklilik Hesaplama Robotu
SGK
A+
A-

Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olarak Türkiye’de her il ve ilçede faaliyet gösteren bir kamu kurumudur. 16 Mayıs 2006 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi üzerine kurulmuştur. SGK’nın temel amacı: Sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay, hızlı erişilebilir ve mali açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sisteminin yürütümünü sağlamaktır. Bu amaçlarla hareket eden SGK’nın yerine getirdiği hizmetlerden bir tanesi de, vatandaşların emekli olmalarını sağlayan primlerini düzenlemektir. 

SGK Emeklilik Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklisi olabilmek için: Erkeklerde 7.200 iş günü prim ödemek ve 65 yaş şartını sağlamak gerekirken, Kadınlarda ise 5.400 iş günü prim ödemek ve 63 yaş şartını sağlamak gerekmektedir. Bununla birlikte aşağıda yer alan SGK emeklilik hesaplama robotu ile size özgü emekli olma yaşınızı hesaplayabilirsiniz.

SGK Emeklilik Hesaplama Robotu

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan emeklilik hesaplama robotu ile ne zaman emekli olacağınızı hesaplamak artık çok kolay. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki tıkladıktan sonra, robot içerisinde yer alan; cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, hizmete başlama tarihiniz ve SSK prim ödeme gün sayınızı doğru girerek gönder kısmını seçmektir.

EMEKLİLİK HESAPLAMA ROBOTUNU TIKLAYINIZ.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. Mehmet kardas dedi ki:

    Nekafar masd alabilirim