kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Gaziantep'teki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Hangileridir? Gaziantep Üniversiteleri

Gaziantep’teki üniversiteleri nelerdir, Gaziantep ilinde kaç tane üniversite bulunmaktadır, bunlardan kaç tanesi özel üniversite kaç tanesi devlet üniversitesidir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Gaziantep'teki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Hangileridir? Gaziantep Üniversiteleri

Üniversite öğrencisi olmak birçok genç adayın hatta zaman zaman da vaktinde okuyamamış ya da mezun olmuş ama başka bölümde de okumak isteyen bireylerin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için adaylar YKS adını taşıyan üniversite sınavına girerler.

Sınav sonuçları geldikten sonra adaylar için en fazla belirsizlik taşıyan şey ise tercih yapabilmektedir. Hangi bölüm, hangi üniversite, hangi fakülte, puanım yeter mi gibi sorular üniversite adaylarının aklında dolanmaktadır. Biz bu soruları cevaplandırmak için pek çok yazı dizileri hazırlıyoruz. Bu yazı dizilerinden bir tanesi de özellikle şehir konusunda size fikir vermesi amacıyla hangi şehirde hangi üniversitenin bulunduğuna dair hazırladıklarımız. Bu yazımızda gaziantep ilinde bulunan üniversiteleri özel ve devlet üniversiteleri olarak listelemeye çalıştık.

GAZİANTEP İLİNDE BULUNAN DEVLET ÜNİVERSİTELERİ HANGİLERDİR?

Her aday özel üniversitelerde okumaya fırsat bulamamakta ya da bunu istemeyebilmektedir. Bu yüzden de o adayların tercihleri devlet üniversitelerinden yana olmaktadır. Gaziantep şehrinde toplam 2 adet devlet üniversitesi bulunmaktadır. Gaziantep ilinde bulunan devlet üniversitelerinin listesi aşağıdaki gibidir.

  • Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
  • Gaziantep Üniversitesi

gaziantepteki universiteler nelerdir

<div></div>

GAZİANTEP İLİNDE BULUNAN VAKIF ÜNİVERSİTELERİ NELERDİR?

Üniversite adaylarının bir kısmı da ya puanları düşük kaldığı için ya da burs imkanlarından faydalanmak için özel üniversiteleri yani vakıf üniversitelerini tercih etmektedir. Gaziantep içerisinde toplamda 2 adet de vakıf üniversitesi bulunmaktadır. Gaziantep ilinde bulunan vakıf üniversitelerinin listesi de aşağıdaki gibidir.

  • Hasan Kalyoncu Üniversitesi
  • Sanko Üniversitesi

gaziantepteki vakif universiteler nelerdir

Üniversite sınavı, üniversiteler, üniversite bölümleri ve bunlar gibi tüm konularda aklınıza takılan her soruyu forum sayfalarımıza gelerek deneyim sahibi yöneticilerimize sorabilirsiniz. Forum sayfalarımıza ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Ülkemizde çok hızlı bir şekilde üniversiteler açılmakta ya da kapanabilmektedir. Gaziantep üniversiteleri listesi yayımladığımız tarihte en güncel halindedir ve yapılabilecek bir değişiklik yazımıza yansıyacaktır fakat siz bu tip bilgileri takip etmek için düzenli olarak YÖK’ün veya ÖSYM’nin resmi duyurularını takip ediniz.

<div></div>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.