Gelir Uzman Yardımcılığı ( GUY ) Mülakat Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

Gelir Uzman Yardımcılığı ( GUY ) Mülakat Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

04.08.2017
A+
A-

14 Mayıs 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı sonuçları, 18 Mayıs 2017 tarihinde açıklanmıştır. Sonuçların açıklanması ile sevinen adayları, çok uzun süren Sınav İlanı bekleyişinden sonra şimdi de mülakat tarihlerinin bir türlü açıklanmayışı yıpratmaya başlamıştır. Sonuçlar açıklanalı 78 Gün olmasına rağmen Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan halen bir açıklama gelmemiştir.

Sınav İlanı da Böyle Beklenmişti!

Adaylar 2016 KPSS’nin 1 sene geçerli olması nedeniyle ilansız geçen bir dönemin son günlerine kadar ilan bekleme stresi yaşamış ve puanlarının boşa gitmesi stresiyle karşı karşıya kalmıştı. Böyle gergin ve stresli bir bekleyişin ardından sınav ilanına kavuşan adaylar kazanmanın sevincini yaşayamadan bu kez de mülakatlar ne zaman yapılacak sorusu ile benzer bir stresi yaşamak durumunda kalmışlardır.

Gelir İdaresi Başkanlığı en azından bir açıklama borçludur.

Mülakata katılmaya hak kazanmış 4000 kadar adayın beklentisi, mülakatlar geç yapılacak olsa dâhi bunun belirli bir tarihinin olması ve İdare’nin bu yönde bir açıklama yapmasıdır. Kurban Bayramı’na bu stres ve belirsizlik altında girmek istemeyen adaylar, Sn. Adnan Ertürk’ten ve Sn. Naci Ağbal’dan içlerini ferahlatacak açıklamayı beklemektedirler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.